Mexiko 2001 - Teotihuacan

11.12.2001

Mexiko DOMŮ

Teotihuacan01
pyramida "Boha Slunce"
Teotihuacan02
výstup je dlouhý 365dní, vlastně schodů
Teotihuacan03
 Měsíční pyramida
Teotihuacan04
 Měsíční pyramida
  Teotihuacan05
pohled z Měsíční pyramidy
Teotihuacan06
sluneční
 

11.12. – Teotihuacan
Dobrý den u tří plátků chleba a dvou džemíčků, k tomu kafe a mléko. Odhlásili jsme se a bagáž nechali v hotelové úschovně. Taxíkem na Terminal del Norte a během pár minutek jsme byli v autobuse směřujícím k Teotihuakánu. Za hodinku už jsme se procházeli mezi asi největšími pyramidami na světě. Sluneční pyramida je vysoká 63m a vede na ní 365 schodů. Měsíční pyramida je o něco menší. Náhodou jsme potkali Markétu z ExtremTouru a přidáme se večer k nim na hotel v centru a půjdeme společně na večeři. K čemu je e-mail, když se dříve vidíme osobně. Procházeli jsme se semo tamo po areálu a neustále odháněli houfy dotěrných prodavačů všeho možného. U jednoho se mi ale moc líbila obsidiánová černá maska. Původně požadoval 1250Pesos, nabídl jsem 500 a nepovolil. Odchytil nás až, když jsme se vraceli a smlouval dál. Nechtěl jí pustit, taky se mu líbila. Nakonec jsem ho ale už nepěkně zatlačil až na 450. Doufám, že jí nikde neuvidím levněji. Loučil se se mnou s tím, že určitě podobnou stejně kvalitní nikde neuvidím. U východu jsem viděl podobnou zdaleka ne tak dobře opracovanou za 600. Tak snad měl pravdu a udělali jsme oba dobrý obchod. Takhle dlouho jsem ještě nikdy nesmlouval.
Autobusem zpátky na terminál a taxíkem k hotelu Reforma Avenue, kde jsme měli tašky v úschově. Taxíkem do hotelu San Antonio, kde se sejdeme s Extremem. Mají jen jeden malý pokojík za 170, ale pěkný, tak zůstáváme zatím na jednu noc.
Po sedmé jsme se šli představit Extremákům, zašli s nimi na večeři a do dvou do noci jsme ještě s Markétou Lomskou u tequily rozvíjeli diskusi.